stat4u
Logo

BODY FAN - ZĄBKI ul. SZWOLEŻERÓW 128 tel. 22 425 95 24

 

Galeria | Nowości | Oferta | Kontakt

 

 

FITNESS

 
 

WELLNESS

 

Masaż i Solarium ->>

 

Rodzaje masażu:

Masaż leczniczy wywodzi się z klasycznej formy masażu. Masaż leczniczy ma na celu leczenie poszczególnych zaburzeń organizmu. Masaż leczniczy wykonuje się seriami (podstawową serią jest 10 zabiegów) jedynie po serii możemy oczekiwać jego leczniczego działania. Metodą tą leczy się przede wszystkim stany chorobowe przebiegające w sposób przewlekły. Najczęstszymi dolegliwościami są bóle pleców. Zwykle w jednej z 3 partii pleców: szyja i kark, odcinek piersiowy, odcinek lędźwiowo-krzyżowy. Polecam serie masaży nie tylko na odcinek w którym są odczuwane dolegliwości ale na całę plecy. Serie 10 masaży o właściwościach leczniczych wykonuję się wtedy codziennie lub co drugi dzień. Każdy masaż trwa około 20-30 minut.
Seria masaży pozwala na długotrwałą poprawę stanu zdrowia. Skuteczność pojedynczego zabiegu jest ograniczona, pacjent może czuć się zawiedziony ze względu na to że zwykle po pierwszych kilku zabiegach nie czuje poprawy a wręcz przeciwnie, może czuć się gorzej. Masaż leczniczy połączony z odpowiednią gimnastyką jest najskuteczniejszym lekarstwem na ból pleców!

Masaż Relaksacyjny oddziałuje na mięśnie, skórę oraz układ krążenia ale głównym jego zadaniem jest kojący wpływ na układ nerwowyi na nasze samopoczucie.
Masaż relaksacyjny, likwiduje napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, pomaga też w walce z bezsennością.
Dzięki temu że ruchy wykonywane w trakcie masażu są płynne i spokojne, ma on funkcję relaksacyjną.
Delikatny dotyk, rytmiczne i łagodne ruchy uspokoją naszą duszę i ciało. Przytłumione światło, które towarzyszy przy masażu dodatkowo wprowadzi nas w przyjemny nastrój. Świece, kadzidełka, kominki zapachowe, wszystko to wpływa na to że wykonywany masaż relaksacyjny jest jeszcze bardziej skuteczny.
Do wykonania masażu zwykle używa się aromatycznej oliwki, która dodatkowo pobudza nasze zmysły.
Stres jest jedną z głównych przyczyn takich dolegliwości jak: bóle pleców, szyi, głowy, przemęczenie oczu, słaba zdolność koncentracji, depresja, nadpobudliwość, irytacja, wysokie ciśnienie krwi, wyczerpanie itd. Masaż relaksacyjny będzie bardzo dobrym rozwiązanie tego typu problemów.

Masaż wyszczuplający (wspomagający odchudzanie) polega na zastosowaniu odpowiednich technik masażu oraz kremów i olejków powodujących efekt wyszczuplający i modelujący sylwetkę.
Ten rodzaj masażu stosuje się również podczas walki z cellulitem.
Masaż wyszczuplający poprawia mikrokrążenie, co prowadzi do poprawy cyrkulacji krwi w naczyniach włosowatych, i poprawy estetyki skóry. Masaż ten rozbija i rozdrabnia podskórną tkankę tłuszczową, usuwa toksyny z organizmu, reguluje płyny ustrojowe, przyspiesza przemianę materii, polepsza ukrwienie skóry, wzmacnia przesilone mięśnie i stawy w wyniku przeciążenia organizmu nadwagą.
Masaż wyszczuplający wpływa na układ hormonalny oraz immunologiczny, powodując wzmocnienie układu odpornościowego.
W czasie serii specjalnie dobranych zabiegów masaży wyszczuplających wskazane jest także wykonywanie ćwiczeń fizycznych oraz przestrzeganie odpowiedniej diety, co wzmacnia efekty masażu. Ćwiczenia przyspieszają bowiem spalanie tkanki tłuszczowej i usuwanie toksyn, a dieta nie pozwala na ponownie zanieczyszczenie organizmu.
Sam masaż trudno nazwać odchudzającym. Masażysta nie "zabierze" nam zbędnych kilogramów. Wagi nam nie ubędzie. Jest to niemożliwe. Poprawi się natomiast elastyczność skóry a przede wszystkim masaż przyspieszy nam cały proces związany z odchudzaniem. Dlatego masaż odchudzający nie odchudza ale wspomaga odchudzanie i modelowanie sylwetki.

Masaż izometryczny stosowany jest w rehabilitacji w stanach po częściowym unieruchomieniu kończyn, tam gdzie nastąpił częściowy zanik lub osłabienie mięśnia, najczęściej po urazach, złamaniach lub dłuższej rekonwalescencji z powodu innych schorzeń. Wykorzystuje się go również jako masaż wyszczuplający - poprzez redukcję podskórnej tkanki tłuszczowej oraz masaż przyczyniający się do wzrostu masy i siły mięśniowej. Masaż izometryczny polega na intensywnym masowaniu mięśni podczas skurczu izometrycznego (napięcie mięśni bez wykonywania ruchu w stawie, czyli bez skracania długości mięśnia).

Masaż sportowy. Celem masażu sportowego jest usunięcie zmęczenia i jak najszybszego przygotowania organizmu do podjęcia ekstremalnego wysiłku. Masaże sportowe głownie są dedykowane sportowcom, jednak z uwagi na techniki stosowane można je polecić też osobom pracującym ciężko fizycznie. Masaż sportowy wykonany bezpośrednio przed wysiłkiem ma na celu rozgrzanie i przygotowanie do wysiłku wszystkich najbardziej zaangażowanych w wysiłek mięśni stawów co zapobiega kontuzjom oraz urazom.

Masaż kontralateralny przeprowadza się we wszystkich przypadkach, w których niemożliwe jest zastosowanie masażu na chorej kończynie, ze względu na przeciwwskazania, np. opatrunek gipsowy. Masaż wykonywany jest na kończynie zdrowej, co powoduje równoczesną aktywizację przepływu krwi w kończynie chorej. Oddziaływanie masażem na zdrową kończynę aktywizuje na stronie przeciwnej w ok. 30% przepływ krwi i bodźców nerwowych za pośrednictwem skrzyżowań naczynioruchowych odruchów fizjologicznych.

 

Rodzaje zabiegów:

Do masażu klasycznego należą zabiegi, które mają na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta, znajdują one zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii, ginekologii oraz chorób internistycznych.

Wskazania do wykonania masażu klasycznego:

• Zlecenie lekarskie
• Masaż odchudzający i relaksacyjny
• Psychonerwice
• Zaburzenia statyki
• Masaż kondycyjny w sezonie martwym
• U dzieci krzywica, hypotrofia

Przeciwskazania do wykonania masażu klasycznego:

• Ciąża i menstruacja
• Brak zlecenia lekarskiego
• Zmiany skórne (rozsiane i ropne)
• Nowotwory (onkologiczny masaż limfatyczny)
• Krwawienia, krwotoki lub możliwość ich wystąpienia
• Hemofilia
• Żylaki
• Skaza naczyniowa
• Nadciśnienie
• Miażdżyca
• Wszelkie stany zapalne (RZS w okresie zaostrzenia choroby)
• Choroby o podłożu bakteryjnym, wirusowym i pasożytniczym
• Wysoka temperatura ciała (39°C)

Ceny Usług

* W przypadku masażu klasycznego i odchudzającego: 10 sesji 10% a 12 sesji 15% taniej

Rodzaj i Czas masażu
Czas Trwania
Opłata
Masaż klasyczny ( Leczniczy )
1
całościowy (podudzia, uda, pośladki, pas biodrowy, grzbiet, kark, szyja)
ok. 60 min
120 PLN
2
częściowy (wybrana część ciała)
ok. 15 - 40 min
25 - 70 PLN
Masaż relaksacyjny
3
całościowy (podudzia, uda, pośladki, grzbiet, kark)
ok. 60 min
110 PLN
4
częściowy
ok. 10 - 35 min
20 - 60 PLN
Masaż odchudzający
5
brzuch
ok. 15 min
25 PLN
6
podudzia, uda, pośladki
ok. 40 min
70 PLN
Masaż izometryczny
7
podudzia, uda, pośladki, ramiona
ok. 15 - 25 min
35 PLN
Masaż sportowy
8
całkowity (w zależności od tych grup mięśniowych, które są najbardziej zaangażowane w danym sporcie)
ok. 50 - 60 min
110 PLN
9
podudzia, uda, pośladki
ok. 30 min
60 PLN
10
przedramiona, ramiona, barki
ok. 25 min.
50 PLN
Masaż kontralateralny
11
2 razy dziennie, 6 dni zaleznie od masowanej części ciała
ok. 8 - 12 min.
30 PLN

 

Solarium

Posiadamy łóżko Ergoline Classic 500 Turbo Power

Ceny Usług

* Karnety są ważne do momentu wykorzystania wsztstkich wykupionych minut.

 

Czas Opalania
Opłata Jednorazowa
1
1 minuta
1 PLN
2
10 minut
10 PLN
3
15 mintut
14 PLN
4
Karnet 50 minut
45 PLN
5
Karnet 100 minut
80 PLN
6
Karnet 150 minut
125 PLN
7
Karnet 200 minut
150 PLN
8
Karnet Open dla klubowiczów
90 PLN
9
Karnet Open Imienny ważny 30 dni
120 PLN

 

Opalanie natryskowe

Opalanie natryskowe, airbrush, spray tan, opalający prysznic, to nazwy charakterystyczne dla bezpiecznej, zdrowej metody opalania ciała. To najnowsza propozycja dla osób, które chcą być pięknie opalone bez prażenia się na plaży czy wylegiwania w solarium To najnowocześniejszy i najbezpieczniejszy dla skóry zabieg opalająco-pielęgnujący, dający efekt natychmiastowej, naturalnej, pięknej opalenizny bez szkodliwych promieni UV i wysuszania skóry. Preparat nanosi się przy pomocy specjalnego urządzenia natryskowego "AIRBRUSH". Dzięki natychmiastowemu efektowi brązowienia skóry proces ten jest bardzo łatwy a efekt jednolity i naturalny. Zabarwienie skóry jest wynikiem reakcji pomiędzy aminokwasami występującym w warstwie rogowej naskórka a składnikiem substancji opalającej - DHA, który stosowany jest w dermatologii i kosmetyce od 40 lat i dopuszczony przez FDA w związku, z czym jest środkiem bardzo bezpiecznym i dobrze sprawdzonym w praktyce kosmetyczno - dermatologicznej Opalanie natryskowe jest bezpiecznie dla Twojej skóry a opalenizna utrzyma się od 7 do 12 dni.

Zobacz jakie to proste!

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 

Ceny Usług

 

Czas Opalania
Opłata Jednorazowa
1
Pierwszy raz
od 100 PLN
2
Każde kolejne opalanie
od 90 PLN